MHP'den TURÇEP'e destek ziyareti

MHP'DEN TURÇEP'E DESTEK ZİYARETİ
Resimde MHP Manisa milletvekili Erkan Akçay imza kampanyasına destek verirken
02 Ağustos 2013 Cuma akşamı saat 19.00’da bir basın toplantısı düzenleyen TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu) iki buçuk ayı aşkın süredir devam ettirdiği çadır süresini sona erdirerek, yeni bir eylemlilik takvimi başlattı.
TOPLUCA KEFEN GİYDİLER
Çaldağı çadırı önünde TURÇEP bileşeni bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, halktan bazı kimselerin katılımı ile gerçekleştirilen basın açıklaması sırasında TURÇEP’liler topluca kefen giydiler. Kefen şeklinde hazırlanmış bu beyaz gömleklerden ilk etapta 50 tane hazırlandığı, ilerleyen günlerde ise üzerine bazı söz ve sloganların da yazdırılacağı bu kefenlerden daha çok sayıda  hazırlanacağı kaydedildi.
Çadır süresinde halkın gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür ederek başlayan TURÇEP’in basın açıklaması dönem sözcüsü Lütfi Bıkmaz tarafından sunuldu. Çaldağı’ndaki maden şirketinin halkı aldatmak için şimdi yeni bir senaryo sahneye koymaya hazırlandığı söylenen TURÇEP’in açıklamasında, madene karşı mücadelenin bundan böyle yeni bir mücadele süreci ile devam ettirileceği, çadır eyleminden sonra “yürüyen adam” döneminin başlatılacağı, halkın bizzat çadıra gelerek imzaları ile mücadelelerine verdiği destekten sonra, bu kez kendilerinin halka gidecekleri belirtildi. TURÇEP'in basın açıklaması, "Bu nedenle, kefenlerimizi de giyerek, halkımızla buluşmak üzere çadırdan hareket ediyoruz" sözleri ile tamamlandı.
MHP'DEN DEV KALABALIKLA DESTEK ZİYARETİ
MHP'li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergun  imza kampanyasına destek verirken
Basın açıklamasının ardından çadırın son akşamı olması nedeniyle kalabalık bir gurupla coşkulu bir müzikli eğlence de düzenlendi. Çadırdaki müzikli etkinlik devam ederken, hem bir bileşen olarak TURÇEP içinde ve hem de Çaldağı'ndaki madencilik faaliyetine karşı çevreci mücadele içinde yer alan MHP, oldukça kalabalık ve büyük bir gurupla çadır ziyaretinde bulundu.

MHP Manisa Milletvekilleri Erkan Akçay ve Sümer Oral başta olmak üzere, önceki dönem eski Manisa milletvekillerinden Ahmet Orhan ve Mustafa Enöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Urganlı Belediye Başkanı Halil Daşkan, MHP Turgutlu İlçe Başkanı Osman Kulalı ve İlçe yönetimi, partili bazı gençler ile Manisa ve Turgutlu ülkü ocakları mensuplarından oluşan 100 kişilik bir kalabalıkla çadır ziyaretinde bulunan MHPliler, çadırdaki TURÇEP'lilerle bir süre sohbet ederek, mücadelelerinde başarılar dilediler. Ayrıca o saatlerde çadırda halen devam etmekte olan imza kampanyasına da imzalarıyla destek verdiler.
     02 Ağustos 2013Çaldağı     

Yorumlar - Yorum Yaz