Gediz Hiroşima Olmasın'a 255 bin imza!
 
TEMA tırının Çaldağı için Turgutlu'ya gelişi büyük ilgi ve sevinçle ile karşılanmıştı

TEMA Vakfı'nın düzenlediği "Gediz Hiroşima Olmasın" başlıklı imza kampanyasında imzacı sayısı 255 bini geçti. Haberi hazırladığımız 20 Ağustos 2011 tarihi itibarıyla kampanyaya katılanların sayısı 255.490 kişi olarak yer alıyordu.

TEMA Vakfı tarafından düzenlenen “Ülkemizdeki Tarım Arazilerine Birlikte Sahip Çıkıyoruz” ve Turgutlu Çaldağı’ndaki madencilik faaliyetinin sona erdirilmesi için başlatılan “Gediz Hiroşima Olmasın” imza kampanyası sürüyor. TEMA Vakfı tarafından TEMA tırının Çaldağı direnişine destek vermek amacıyla Turgutlu’ya gelmesi ile birlikte, 1  Kasım 2010 tarihinden itibaren "Gediz Hiroşima olmasın" adı altında, Çaldağı'ndaki madencilik faaliyetinin durdurulması ve Gediz Vadisinde yaratacağı facianın önlenmesi  için yurt genelinde bir imza kampanyası başlatılmıştı.

Vakfın resmi internet sitesinde sürdürülen kampanyada imzacıları sayısı 255 bin 490 oldu.

Kampanya çağrısında "Türkiye’de, verimli tarım topraklarımız hep verimli kalsın, bizleri, çocuklarımızı, onların çocuklarını nesiller boyu beslesin, insanımız da bu toprakları koruyarak, doğru yararlanarak hep burada yaşasın istiyoruz" deniliyor.

Ayrıca internet üzerinden de devam eden imza kampanyasına verdiğimiz bu linke tıklayarak katılabilirsiniz: http://www2.tema.org.tr/temaimza/index.asp?offset=0
 
    Çaldağı                
20 Ağustos 2011    

0 Yorum - Yorum Yaz