TURÇEP yeni yürütme kurulu ilk toplantısını yaptı

TURÇEP yeni yürütme kurulu
ilk toplantısını yaptı

TURÇEP'in toplantısında yeni dönem sözcüleri de belirlendi.

Bileşenler Toplantısı ile yeni yürütme kurulunu belirleyen TURÇEP, Perşembe akşamı yaptığı toplantısında Nacittin Durak ile Meral Ünal Türkmen’i de yeni dönem sözcüleri olarak belirledi.

28 Haziran akşamı Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan Bileşenler Toplantısı ile hem yeni yüzlerle kan tazeleyen hem de yeni bileşenler ile gücünü artıran Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), geçtiğimiz Perşembe akşamı da yeni yürütme kurulu ile ilk toplantısını yaptı. Yeni bileşenlerden 1920 Kültür ve Fikir Derneği’nde yapılan toplantı, yürütme kurulu üyeleri yanı sıra bileşenlerden bazılarının da katılımı ile yoğun ilgi altında geçti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, TURÇEP’in yeni dönem sözcüleri de belirlenirken, yöredeki çevresel sorunlara ilişkin geniş çapta değerlendirmelerde de bulunularak, günümüz itibariyle çevresel sorunların daha da arttığı ve madenle sınırlı kalmadığına da bir kez daha dikkat çekildi. Yapılan değerlendirmelerde bu anlamda jeotermal enerji santralleri, biyogaz enerji santralleri, Çıkrıkçı’daki baraj konusu,  Derbent köyündeki yüksek gerilim hattı, Gediz Nehri’ndeki tehlikeli kirlilik, yaşam ve tarım alanlarının sanayileşme ve yerleşimdeki çarpık gelişmenin baskısı altında kalması, hava kirliliği gibi konular da ele alınan konular arasında yer aldı.

Toplantıda Egitim-Sen temsilcisi Nacittin Durak ile Yaşamder’den Meral Ünal Türkmen TURÇEP’in yeni dönem sözcüleri olarak belirlendi. Alınan karara göre, dönem sözcüleri bir yıl boyunca görev yapacaklar.

Toplantıda TURÇEP’in yeni dönem yürütme kurulu da şöyle kesinleşti:

Semih Çolak (Zirve Dağcılık tem.), İrfan Oğultekin (TURDAK Turgutlu Dağcılık Kulübü tem.), Haydar Atilla (Olympos Dağcılık Kulübü tem.), Nacittin Durak (Eğitim-Sen tem.) Mehmet Gündüz (Çevre Derneği tem.), Hayri Fırat (Küçük San. Sitesi tem.) Hayri Bökü (İşçi Hakları Der. Tem.) Ahmet Taş (1920 Kültür ve Fikir Derneği tem.), Adnan Ayan, Meral Ünal Türkmen (YAŞAMDER), Mehmet Duyan (İşçi Hakları Der.), Metin Sert (YAŞAMDER, Ekoloji Birliği), Ayşegül Karadiş (İyi Parti tem.) Zeynel Yaşar (Tic. Ve San. Od. Tem.)

TURÇEP tarafından verilen bilgiye göre, önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda ayrıca yürütme kurulu içinde bazı görev paylaşımları da yapılarak, çevre mücadelesinin güçlendirilmesi için bazı komisyonlar veya çalışma grupları da oluşturulacak.

Tıklayınız:  TURÇEP'in çizgisi ve felsefesi
05 Haziran 2019Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz