İyi Parti de TURÇEP'e katıldı

İyi Parti de TURÇEP'e katıldı

Oda ve siyasi parti ziyaretlerini sürdüren TURÇEP, dün İyi Parti ile görüştü. İyi Parti İlçe Başkanı Avukat Nilay Yaşır: “İyi Parti Turgutlu halkı ile birlikte madene karşı mücadele verirken, ben aynı zamanda ilçe başkanı olarak hukukçu kimliğimle çevre mücadelesi içinde olacağım”

19 Şubat günü Çaldağı’nda yapılacak keşif günü için bilgilendirme kapsamında oda ve siyasi parti ziyaretleri ile köy ziyaretlerini sürdüren TURÇEP dün de teşkilatmasını tamamlayan İyi Parti ilçe örgütü ile görüştü. Dün saat 18.30’da İyi Parti Turgutlu İlçe örgütünü ziyaret eden TURÇEP heyeti, başta İlçe Başkanı Avukat Nilay Yaşır olmak üzere, parti yöneticileri, kadın kolları ve parti mensuplarından oluşan kalabalık bir heyet tarafından karşılandı. Sıcak ve olumlu bir sohbet havasında geçen görüşmede TURÇEP tarafından 19 Şubat’taki keşif gününün anlam ve önemine değinilirken, Turgutlu’da uygulanmak istenen madencilik projesi hakkında geniş ve detaylı bilgilendirmeler de yapılarak, madenin işlemesi durumunda yaratacağı zararlara da bilimsel açıdan açıklamalar getirildi.

Nilay Yaşır: Sadece partili kimliğimle değil, hukukçu kimliğimle de çevre mücadesinde olacağım

Görüşmede partisi adına düşüncelerini ve madenle ilgili yorumlarını aktaran İyi Parti İlçe Başkanı Avukay Nilay Yaşır, bu madencilik projesi ile ilgili tüm gelişmeleri ve TURÇEP olarak verilmekte olan çevreci mücadeleyi başından beri yakından takip ettiklerini belirterek, teşkilatlanmasını yeni tamamlayan İyi Parti İlçe Örgütü’nün de vahşi madenciliğe karşı Turgutlu halkı ve TURÇEP’le birlikte verilen yaşam mücadelesi içinde yer alacağını ve bu amaçla İyi Parti‘nin de TURÇEP’e bileşenlerinden biri olarak katılacağını bildirdi. İyi Parti İlçe Başkanı Yaşır, “partimiz bu vahşi madenciliğe karşı TURÇEP ve Turgutlu halkı ile birlikte mücadele içinde yer alırken, ben de hem hukukçu kimliğim, hem de annelik duygularıyla çevre mücadelesi içinde olacağım” açıklamasında bulundu. Madene karşı mücadeleye sadece bir partili olarak değil, hukukçu olarak da katkı verme çabasında olacağını ifade eden Avukat Yaşır, madene karşı açılan davaların bazı dosyalarını de incelediğini, maden için yetkililerce verilen izinlerde yanlışlar olduğu gibi, ayrıca hukuka aykırı bazı uygulamaları da fark ettiğini açıkladı.

TURÇEP: 19 Şubat’ta Çaldağı’nda olacağız!

Teşkilatlanmasını yeni tamamlayan İyi Parti İlçe Başkanı ve yönetimini kutlayan TURÇEP heyeti, çalışmalarında başarılar diledi. Görüşme sırasında yaptığı oda ve parti ziyaretleri hakkında da bilgi vererek izlenimlerini aktaran TUREP heyeti, tüm odaların ve siyasi partilerin Turgutlu halkı ile birlikte madene karşı olduğunu ve kapatılmasını istediğini açıklayarak, “Bizler de bileşenlerimiz olan bu oda ve siyasi partileri temsil eden bir platform olarak bu görevimizi titizlikle yerine getirme çabasındayız. İyi Parti’nin de bileşenimiz olarak aramıza katılması bizleri son derece mutlu etti. 19 Şubat’taki keşif günü bizler de Çaldağı’nda olacak, bilirkişiler ile hakime ÇED raporunun iptal edilmesi ve madenin kapatılmasını istediğimizi belirteceğiz” dedi. 

15 Şubat 2018Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz