Sarıbey ve Çampınar köylüsü: Bu maden kapatılsın

Sarıbey ve Çampınar köylüsü:
"Bu maden kapatılsın!"

19 Şubat Pazartesi günü Çaldağı’nda madenle ilgili keşif günü için çalışmalarını sürdüren TURÇEP, Salı akşamı Sarıbey ile Çampınar köyünü ziyaret etti.

19 Şubat Pazartesi günü Çaldağı’nda madenle ilgili bilirkişi keşif günü için çalışmalarını sürdüren TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu), Salı akşamından itibaren köy ziyaretlerine de başladı. Salı akşamı bu amaçla  iki ayrı ekip oluşturan TURÇEP  ilk olarak  Sarıbey ve Çampınar köylerini ziyaret etti. Ziyareti sırasında her iki köyde vatandaşlarla görüşerek hem keşif gününün anlamı ve önemini belirten TURÇEP, ayrıca köylü vatandaşlarla sohbet de ederek madene karşı görüşlerini de aldı.

Halkımız madenin kapatılmasını bekiyor

Yaptıkları köy ziyaretleri hakkında izlenimlerini basınla da paylaşarak açıklamada bulunan TURÇEP, “Hem Sarıbey, hem de Çampınar’daki vatandaşlarımız madene kesinlikle karşı. Madenin yaratacağı zararların farkındalar ve madenin kapatılmasını istiyor. Kiminle görüştüysek herkes bu madeni istemediklerini ve zararlı olduklarını çok iyi bildiklerini söyledi. Ayrıca herkes yaşadıkları toprağın kıymetini de çok iyi biliyor” dedi.

Açıklamasında Çaldağı’ndaki madeni ne pahasına olursa olsun çalıştırmayacaklarını bir kez daha belirten TURÇEP, 19 Şubat’taki keşif gününde Çaldağı’nda olacaklarını ve ÇED raporunun iptal edilmesini, madenin de derhal kapatılmasını isteyeceklerini bildirdi.

13 Şubat 2018Çaldağı