TUSİAD ve Aktif Eğitim-Sen'e TURÇEP'ten nezaket ziyareti

TUSİAD ve Aktif Eğitim-Sen'e
TURÇEP'ten nezaket ziyareti

Bir yandan nezaket ziyaretleri, bir yandan da 5 Mart’taki panel hazırlıklarını sürdüren Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), önceki gün bu kapsamda eğitim sendikası Aktif Eğitim-Sen ile genç işadamları derneği TUSİAD’ı da ziyaret etti.

AKTİF EĞİTİM-SEN’DEN SICAK İLGİ

Pazartesi akşamı dönem sözcüleri İsmail Alsaç ve Perihan Hasergin nezaretinde Aktif Eğitim-Sen’i ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile görüşen TURÇEP, sendika yöneticileri ile yaptıkları sohbet sırasında Çaldağı’nda işletilmek istenen nikel maden işletmesi ve yaratacağı tehlikeler hakkında bilgi verdi. Sıcak ilgi ile karşılaştıkları ziyarette, bilim adamları tarafından 2. ÇED hakkında hazırlanmış raporlardan oluşan bir dosyayı Aktif Eğitim-Sen yönetimine takdim eden TURÇEP, kendilerini ayrıca 5 Mart’ta yapılacak bilgilendirme paneline de davet etti.

TUSİAD’LA ÖĞLE YEMEĞİ

Salı günü de bu kez TUSİAD, TURÇEP’in aynı amaçla ziyaret ettiği bir başka kurum oldu. Dönem sözcüleri İsmail Alsaç ve Perihan Hasergin nezaretinde TUSİAD dernek merkezine nezaket ziyaretinde bulunan TURÇEP heyeti, TUSİAD tarafından da sıcak bir ilgi ile karşılandı. Yönetim kurulu başkanı Arif Dik’in de hazır bulunduğu ziyarette TUSİAD’lı yöneticilerle birlikte öğle yemeği ile ağırlanan TURÇEP heyeti, vahşi madenciliğe karşı verdikleri çevreci mücadele ve Çaldağı’ndaki maden işletmesinin yaratacağı çevresel felaket konusunda bilgiler aktarırken, bilim adamlarınca konuyla ilgili hazırlanan raporları bir dosya halinde ayrıca TUSİAD yönetimine de sundular. Madencilik anlayışı ve Türkiye’de nasıl bir madencilik yapıldığı konusunda geniş çerçevede sohbet ve değerlendirmelerin de yapıldığı ziyarette, TURÇEP dönem sözcüsü İsmail Alsaç TUSİAD yöneticilerini de 5 Mart’taki bilgilendirme paneline davet etti.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA DAVET EDİLDİ

Bu arada TURÇEP tarafından yapılan açıklamada geçmiş dönemde Turgutlu’da belediye başkanlığı yapan bazı isimler de panele özellikle davet edildiği bildirildi. Edinilen bilgilere göre Turgutlu eski belediye başkanlarından Tüzel Gökyayla, İsmail Kırdar, Yasin Hoşbilgin ve Yunus Erkan panele davet edilen isimler arasında yer alıyor.

04 Mart 2015Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz