TUTSO ve KSS’den madene karşı TURÇEP’e tam destek

TUTSO ve KSS’den madene karşı TURÇEP’e tam destek

TURÇEP: “Çaldağı’ndaki madeni çalıştırmayacağız”

TURÇEP dönem sözcüleri İsmail Alsaç ve Perihan Hasergin nezaretinde Küçük Sanayi Sitesi ve Ticaret SanayiOdası (TUTSO)ya nezaket ziyaretinde bulunan TURÇEP’e madene karşı mücadeleyetam destek geldi. Yeni dönem sözcüleri ile yürütme kurulu olarak kurumlara nezaket ziyaretlerini sürdüren TURÇEP, pazartesi günü önce Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hasan Yaman, ardından da TUTSO yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın’ı ziyaret etti. Saat 16.30’da dönem sözcüleri İsmail Alsaç ve Perihan Hasergin nezaretinde KSS yönetim kurulu başkanı Hasan Yaman’ı makamında ziyaret eden 9 kişilik TURÇEP heyeti, saat 17.30da da TUTSO yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın’ı ziyaret etti.

Yeni dönem sözcüleri ve yeni yürütme kurulunun nezaket ziyareti ve tanışma anlamında yürüttüğü görüşmelerde TURÇEP tarafından işletilmek istenen nikel madenine karşı verilen çevreci mücadele hakkında bilgiler verilirken, maden şirketinin 2. ÇED raporu ve bakanlığın ÇED onay kararına karşılık verilen hukuk mücadelesi hakkında da bazı bilgiler aktarıldı. Gerçekleştirilen bu ziyaretle sırasında ayrıca TURÇEP tarafından TUTSO’nun da katkıları ile hazırlanan bazı bilimsel raporlar da sunularak madene karşı mücadelede kendilerinden aktif destek istendi. 

image
TURÇEP yürütme kurulu üyeleri KKS yönetim kurulu başkanı Hasan Yaman ile

Hasan Yaman: TURÇEP’e maddi ve manevi destek olacağız

KSS yönetim kurulu başkanı Hasan Yaman ile olan görüşmede, TURÇEP dönem sözcüsü İsmail Alsaç, bugüne kadar madene karşı çevreci mücadeleden bazı örnekler de aktararak halkın kesinlikle madene karşı olduğu ve kendilerinin de bu maden işletmesine kesinlikle geçit vermeyeceklerini ve madeni asla çalıştırmayacaklarını ifade etti. KSS yönetim kurulu başkanı Hasan Yaman, başından beri madene karşı verilen çevreci mücadelede daima madene karşı ve TURÇEP ile birlikte hareket ettiklerini kaydederek, bundan sonraki süreçte de bu konuda kendilerine düşen görev ve sorumlulukları da her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti. TURÇEP’e ve madene karşı verilen mücadelede maddi ve manevi desteklerini sürdüreceklerini ifade eden Hasan Yaman, yeni dönem sözcüleri İsmail Alsaç ve Perihan Hasergin’e de ayrıca başarılar diledi. 

image
TURÇEP yürütme kurulu üyeleri TUTSO başkanı Faruk Aydın ve yöneticiler ile
TUTSO'dan sıcak karşılama

Saat 15.30’da da TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ı makamında ziyaret eden TURÇEP heyeti, karşılaştığı sıcak ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, bugüne kadarki katkı ve destekleri dolayısıyla TUTSO’ya teşekkür ederken, 2. ÇED sürecine ilişkin yapılan çalışmalar hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.


Yapılan sohbet sırasında TURÇEP’in Mart ayı başında yapmayı planladığı bilgilendirme paneli için de TUTSO tarafından kendilerine ait konferans salonu panel için tahsis edildi. TUTSO’nun az sonra başlayacak olan meclis toplantısı öncesi ziyaretini sona erdiren TURÇEP heyeti, katkı ve destekleri dolayısıyla Faruk aydın ve oda olarak da TUTSO’ya teşekkür ederek, “Çaldağı’ndaki madenin  kesinlikle çalıştırılmayacağız” açıklamasında bulundu.
image
24 Şubat 2015Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz