Şoförler ve Otomobilciler Odası’na TURÇEP’ten nezaket ziyareti

Şoförler ve Otomobilciler Odası’na TURÇEP’ten ziyaret

Ocak ayı başında düzenlediği bileşenler toplantısında yeni bir anlayışla yeni yürütme kurulunu belirleyen ve dönem sözcülerini de yenileyen Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), faaliyetlerini çeşitli alanlarda sürdürüyor. TURÇEP’in yeni dönem sözcüsü Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Alsaç da yürütme kurulu üyeleri ile birlikte bazı bileşenlerine ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik nezaket ziyaretlerine başladı. Geçtiğimiz hafta içinde beraberindeki kalabalık bir heyetle birlikte Ziraat Odası başkanlığına getirilen Abdullah Şenol’a nezaket ziyaretinde bulunarak kutlayan TURÇEP Dönem Sözcüsü İsmail Alsaç, dün de yürütme kurulundan birkaç kişiyle Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası’na nezaket ziyaretinde bulundu.

TURÇEP Dönem Sözcüsü İsmail Alsaç, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın başkanlık görevine getirilen Gökhan Yörüyen’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılan diledi. Ziyaret sırasında TURÇEP olarak Çaldağı’ndaki maden işletmesine karşı yıllardır yürütülen çevre mücadelesi konusunda bilgiler sunan, TURÇEP’in felsefesi ve anlayışı konusunda da bazı açılımlarda bulunan TURÇEP Dönem Sözcüsü İsmail Alsaç, bileşenlerinden biri olan Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndan madene karşı verilen çevre mücadelesine daha aktif katılım ve katkı beklediklerini de ifade etti.

Gökhan Yörüyen, “Madene karşıyız, sonuna kadar TURÇEP’le birlikteyiz

Şoförler Odası Başkanı Gökhan Yörüyen de ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken, İsmail Alsaç’ı TURÇEP Dönem Sözcüsü görevine gelmesi dolayısıyla kutlayarak kendisine başarılar diledi. TURÇEP’in bir bileşeni olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirten Gökhan Yörüyen, “Madene karşıyız ve sonuna kadar TURÇEP’le birlikteyiz” sözleri ile de TURÇEP’e ve madene karşı verilen mücadeleye tam destek verdiklerini ifade etti. Yörüyen, ayrıca bu konuda oda olarak hangi alanlarda, ne tür destekler ve katkılar verebilecekleri konusunda bazı bilgiler de verdi.

Ahmet Orhan: “TURÇEP’le birlikte madene karşı mücadele vereceğim”

Ziyaret sırasında MHP eski milletvekili Ahmet Orhan’ın da oda başkanı Yörüyen’i kutlamak üzere gelenler arasında bulunması ziyaretteki sohbetin derinleşmesine de vesile oldu. Sohbet sırasında geçmişte kendisinin de Çaldağı’ndaki madene karşı milletvekili olarak verdiği mücadeleden bazı örnekler de aktaran MHP eski milletvekili Ahmet Orhan, TURÇEP ve yürütülen çevreci mücadele konusunda da övgü dolu sözler kullandı. Şartlarının uygun olması durumunda tekrar milletvekilliğini düşündüğüne de değinen Ahmet Orhan,  “Kısmet olur da siyasete döner ve yeniden milletvekili olursam, yine TURÇEP’le birlikte madene karşı mücadele vereceğim” açıklamasında da bulundu. 

23 Şubat 2015Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz