TURÇEP Bileşenler Toplantısı yapılacak

Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) tarafından bir süredir gündemlerinde olan Bileşenler Toplantısı'nın 9 Ocak Cuma akşamı (yarın) yapılacağı açıklandı. Basına yönelik gönderdiği davetiye ile birlikte yer alan yazıda, yarın saat 19.00'da İmren Unlu Mamuller Çay Salonu'nda yapılacak olan Bileşenler Toplantısı'nın gündemi; TURÇEP tarafından önce açılış ve sunum, bileşenlere yönelik bilgilendirme ve TURÇEP'in değerlendirme raporunun sunulması, yaşanılan sürecin ve 2. ÇED raporunun değerlendirmesi, amaç ve hedeflerin belirlenmesi şeklinde açıklandı. Bileşenler Toplantısı sonrasında ise yeni yürütme kurulunun da belirlenmesi bekleniyor.
TURÇEP'in davetiye yazısı ise şöyle:
“Çaldağı’nda uygulanmak istenen vahşi madencilik projesine karşı tüm dünya insanlığı için de verdiğimiz onurlu mücadelemizde Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) içinde bir bileşenimiz olarak varlığınızla bizleri daima güçlendirdiniz ve onurlandırdınız. Çaldağı konusu da bu sayede artık günümüzde ulusal düzeyde tanınan ve kabul edilen ‘önemli bir sorun’ özelliğine taşındı. 

Desteğiniz ve katkılarınızla yıllardır hep birlikte verdiğimiz çevreci mücadele ve dayanışma sayesinde TURÇEP de ülkemizde yurtseverlik ve doğaseverlik sembolü olarak bayraklaştı. Dünyanın en bereketli toprağına sahip çıkma ve çevre katliamına karşı korunması anlamındaki bu onurlu dayanışmada birlik ve kenetlenme anlayışımız bir örnek, örgütlenme yapımız da ülkemizde model oldu.

Hiçbir ülkede uygulanmasına izin verilmeyen bir madencilik yöntemine ve tüm Gediz vadisini yok edecek, insanlarımızı pek çok hastalıkla buluşturacak bir tehlikeye bugüne kadar geçit vermedik. Ancak birlikte önemli başarılara imza atsak da, tehlike henüz tam anlamıyla geçmiş değil. Madencilik adı altında dünyanın en önemli tarım havzasını yok etmek isteyenler, sinsi emellerine ulaşabilmek için şanslarını hala bazı yeni oyunlarla denemek istiyorlar. Bu nedenle bundan sonra da daha dikkatli, sorumlu ve mücadeleci bir süreci tüm halkımızla birlikte yükselteceğiz. Bu konuda sorumluluk herkesin, görev tüm bileşenlerimizin ve halkımızındır.”

TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu)

08 Ocak 2015Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz