Aladağlar’ın zirvesinde Çaldağı pankartı

Aladağlar’ın zirvesinde Çaldağı pankartı

Zirve Dağcılık, Aladağlar’a Çaldağı pankartıyla tırmandı

Zirve Dağcılık Turgutlu Temsilcisi Osman Tuğrul, Aladağlar'ın zirvesinde Çaldağı pankartıyla

Genel merkezi İzmir’de bulunan Zirve Dağcılık Kulübü, “Geleneksel Aladağlar şenliği”ne katılarak, Aladağlar’ın zirvesine tırmandı.  Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen şenlik, 16 il ve ilçeden 80’den fazla dağcıyı buluşturdu. Dağcılar, şenlik kapsamında Niğde ilindeki 3 bin metreden yüksek ve 60’dan fazla zirveye sahip Aladağlar’da zirve tırmanışı yaptı.

Aladağlar’ın zirvesinde Çaldağı pankartı
3 gün süren geleneksel şenlik kapsamında buluşan 80’den fazla dağcının Aladağlar’a yaptıkları zirve tırmanışında anlamlı görüntüler de yaşandı. Zirve Dağcılık Kulübü’nün Turgutlu Temsilcisi Osman Tuğrul’un özel olarak yaptırdığı Turgutlu Çaldağı ile ilgili pankart, Aladağlar’ın zirvesinde tırmanışı gerekleştiren dağcılar tarafından açıldı. Böylece Zirve Dağcılık, anlamlı bir şenlikte Aladağlar’ın zirvesine Çaldağı pankartı ile tırmandı.

Bir yanında TURÇEP logosu, diğer yanında da Manisa Tarzanı’nın amblemi olan,  “Turgutlu Çaldağı” ve “Vahşi Madenciliğe Hayır!” sloganının yazılı olduğu pankart, Zirve Dağcılık’ın Turgutlu Temsilcisi Osman Tuğrul tarafından Aladağlar’ın zirvesine kadar taşındı. Zirvede Çaldağı pankartını açan Osman Tuğrul’un ardından diğer dağcılar tarafından da taşınan Çaldağı pankartı ayrıca ilgi odağı oldu ve kamp süresince de sürekli açılarak, böylece geleneksel Aladağlar şenliği kapsamında “Yaşasın Çaldağı direnişi” ve “Vahşi madenciliğe hayır” mesajları verildi.

         04 Ağustos 2014Çaldağı        

Yorumlar - Yorum Yaz