MHP Kadın Kolları'ndan TURÇEP'e anlamlı destek ziyareti

MHP Kadın Kolları'ndan TURÇEP'e anlamlı destek ziyareti
"BU MADENİ İSTEMİYORUZ"

MHP Turgutlu Kadın Kolları’ndan bir heyet TURÇEP’e anlamlı bir nezaket ve destek ziyaretinde bulundu. 6 Haziran Cuma günü öğleden sonra Türk Eğitim-Sen lokalinde gerçekleşen ziyaretin oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gelişmesi yanında, MHP Kadın Kolları’nın vahşi madenciliğe karşı yıllardır mücadele veren TURÇEP’le birlikte ve yanında olduklarını bildirmesi de anlamlı bir destek olarak ifade edildi.

Kadın Kolları Başkanı Sevnur Yönet nezaretinde MHP Kadın Kolları ilçe yöneticileri ve kadın kollarına mensup bayanlardan oluşan kalabalık bir gurupla TURÇEP Yürütme Kurulu'nu ziyaret eden Turgutlu MHP Kadın Kolları, ziyaretleri sırasında TURÇEP’e ve Turgutlu’daki vahşi madenciliğe karşı yürüttüğü çevreci mücadeleye daha aktif katılım ve destek vaadinde bulundu. TURÇEP Dönem Sözcüsü Yıldız Aktaş ve bazı yürütme kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu, yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında, sohbetin gündemi doğal olarak TURÇEP’in yürüttüğü vahşi madenciliğe karşı çevreci mücadele ve Çaldağı’ndaki nikel maden işletmesi oldu.

Sevnur Yönet: “Halkımız bu madeni istemediği mesajını vermiştir”
TURÇEP Dönem Sözcüsü Yıldız Aktaş ve yürütme kurulu üyelerinden Çaldağı’nda uygulanmak istenen ve vahşi madencilik olarak tanımlanan nikel maden işletmesi ve 2. ÇED süreci hakkında bilgi de alan Turgutlu MHP Kadın Kolları mensubu bayanlar, “Halk da, bizler de Turgutlu’da bu madeni istemiyoruz” diyerek TURÇEP’e daha aktif katılım ve destek vaadinde de bulundular.

Turgutlu MHP Kadın Kolları Başkanı Sevnur Yönet, yerel seçim çalışmaları sırasında karşılaştıkları bazı deneyimlerden de örnekler vererek, “Özellikle köylerde ve şehir merkezinde yaptığımız ev ziyaretleri sırasında vatandaşların bizlere ‘Eğer madene karşı değilseniz, size oy vermeyeceğim’ dediklerini ben bizzat gördüm ve yaşadım. Dolayısıyla Turgutlu’da halkımızın bu madeni istemediğini biliyoruz. Zaten yaptıkları seçimle bir değişiklik gerçekleştirerek madene karşı bir belediye istedikleri mesajını da halkımız vermiş durumdadır. Halkımızın verdiği mesajı aldığımızı sanıyorum. Bu nedenle TURÇEP’in çalışmalarında daha aktif şekilde yer almamız ve daha etkili destek olmamız gerektiğini düşünüyoruz. MHP olarak zaten 7 yıldır TURÇEP’le birlikte Çaldağı’ndaki bu maden işletmesine karşı verilen ortak çevre mücadelesi içinde yer alıyoruz. Bu maden Turgutlu’da olmamalı” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren ve oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda MHP’li bayanlar, TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu) ile birlikte MHP Kadın Kolları mensupları olarak Çaldağı’na giderek incelemelerde bulunmak istediklerini, konu ile ilgili Belediye Başkanı Turgay Şirin ile de görüşerek kendilerine araç temini konusunda yardımcı olunması talebinde bulunacaklarını ifade ettiler.

      06 Haziran 2014Çaldağı     

Yorumlar - Yorum Yaz