STK'lar Turgutlu'da Dünya Çevre Günü için basın açıklaması yapacak

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Turgutlu’da 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla TURÇEP ve sivil toplum örgütleri tarafından bir basın açıklaması yapılacak. Dünya Çevre Günü’nün tüm dünya genelinde evrensel olarak kutlanan bir gün olduğunu belirten TURÇEP'in (Turgutlu Çevre Platformu), konuyla ilgili olarak günün anlam ve önemine ilişkin açıklamasında şöyle denildi:

“Tüm dünya genelinde yapılan etkinliklerde, topluma çevre bilinci kazandırmak, çevreye duyarlılık çerçevesinde çevresel sorunlara dikkat çekmek, tüm canlıların bir arada ortak bir yaşam sürdüğü evrende bilinen tek gezegen olan dünyamızın da bir canlı olduğunu vurgulamak Dünya Çevre Günü’nün amaçları arasında. 5 Haziran Dünya Çevre Günü Turgutlu’da son yıllarda TURÇEP ve sivil toplum örgütlerince yapılan etkinliklerle artık geleneksel bir hale gelmiş durumda. Yaşadığımız çevresel sorunlar ve karşı karşıya bulunduğumuz çevresel tehditler nedeniyle bugünü kendi gerçeğimizde daha çok çevresel sorunlarımıza dikkat çekmek, bizleri bekleyen çevresel tehditlere karşı toplumu uyarmak için değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Bu kadar büyük doğa tahribatının yaşandığı, hepimizin ortak yaşam alanı olan çevrenin bu kadar gözü dönmüş bir saldırganlıkla karşı karşıya kaldığı ülkemiz gerçeğinde, Dünya Çevre Günü’nün anlamı tüm çevrecilerin ve doğaseverlerin seslerini daha da yükselterek, birlik ve dayanışmayı daha da arttırarak mücadelelerini daha da güçlendirmeleri gereken bir gün olarak da değerlendirilmektedir.  Turgutlu’da da TURÇEP ve bileşeni sivil toplum örgütleri tarafından bu amaçla bir basın açıklaması yapılacaktır. Halka açık yapılacak basın açıklamasına tüm vatandaşlar davetlidir."

5 Haziran Perşembe günü yapılacak basın açıklaması saat 18.00’de Belediye karşısındaki Saat Kulesi’nin bulunduğu alanda gerçekleştirilecek.

      3 Haziran 2014Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz