Niyazi Koyuncu: "Çaldağı'ndaki katliama dur demek lazım"

Niyazi Koyuncu'dan Çaldağı direnişine destek
"Çaldağı'ndaki katliama dur demek lazım"
www.niyazikoyuncu.com
"Çaldağı’nda yaşanan katliama bir dur denilmesi lazım."
TURÇEP, Niyazi Koyuncu konserinin onur konuğu oldu
Çernobil faciası sonucu kansere yakalanarak hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kazım Koyuncu'nun kardeşi Niyazi Koyuncu, Çaldağı direnişine ve Manisa’da yaşayan otistik çocukların yaşam mücadelesine dikkat çekmek amacıyla Manisa’da bir konser verdi. Konserde "Dünyayı güzelleştiren farklılıklarımızdır" mesajı veren Niyazi koyuncu, kendisini izlemeye gelen sevenlerini hem coşturdu, hem de toplumsal duyarlılıklara dikkat çekti. Koyuncu konser sonrasında gördüğü ilgi ve yakınlıktan son derece mutlu olduğuna vurgu yaparak; “Manisa'ya ilk gelişimizdi ama kesinlikle son olmayacak. Herkese ama özellikle otizmli kardeşlerimize sonsuz teşekkürler” dedi.
Toplumsal duyarlılığı, sıcak kanlılığı, sevecenliği ve özellikle çevre katliamlarına karşı duyarlılığı ile Türkiye’de çok kısa sürede kendini sevdiren Niyazi Koyuncu Manisa’da konser verdi. Çernobil faciası sonucu kansere yakalanarak hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kazım Koyuncu'nun kardeşi olan Niyazi Koyuncu, Çaldağı direnişine ve Manisa’da yaşayan otistik çocukların yaşam mücadelesine dikkat çekmek amacıyla verdiği konserde; "Dünyayı güzelleştiren farklılıklarımızdır" mesajı verdi. Manisa Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu'nda gerçekleştirilen Niyazi Koyuncu konserinde, Çaldağı direnişine destek vermek için Otistik Çocuklar Derneği yönetimi, aileleri, TURÇEP yönetimi ve üyeleri katıldı. Niyazi Koyuncu Konserinde; solo Albümü muço pa (nasıl yapayım) ile Manisa'lı müzik severlerin karşısına çıktı. Koyuncu konserinde; Türkçe, Lazca, Gürcüce, Megrelce, Hemşince şarkılarını seslendirdi.
"Çaldağı’nda yaşanan katliama bir dur denilmesi lazım"
Ağabeyi Kazım Koyuncu’nun müzik türünü yaşatmaya çalışan Niyazi koyuncu, kendisini izlemeye gelen sevenlerini hem coşturdu, hem de toplumsal duyarlılıklara dikkat çekti. Koyuncu konser sonrasında Manisa’da gördüğü ilgi ve yakınlıktan son derece mutlu olduğuna vurgu yaparak; “Manisa'ya ilk gelişimizdi ama kesinlikle son olmayacak. Herkese ama özellikle otizmli kardeşlerimize sonsuz teşekkürler. Beni ve ekibimi bağırlarına bastılar. Şarkılarımın tamamını bilmeseler de her şarkıma gönüllerine eşlik etmeye çalıştılar. Otistik çocuklar bizim çocuklarımız. Onlara sahip çıkmak ve kaliteli yaşatmak bizlerin sorumluluğunda. Bu nedenle biz sanatçıların üzerine düşen görevler neyse yerine getirmeliyiz.

Ayrıca Turgutlu’da bir çevre katliamı yaşanıyor. Bu katliama karşı verilen mücadeleye bir sanatçı olarak ne kadar katkı vermemiz gerekiyor diye düşünmek lazım. Ben de hem çevre katliamlarına karşı verilen mücadelelere, hem de sosyal sorumluluk projelerine mümkün olduğunca dahil olmaya ve destek vermeye çalışıyorum. Çaldağı’nda yaşanan katliama bir dur denilmesi lazım. Bu toplumda yaşıyor ve nefes alıyorsak bir sanatçı olarak o sorunlara duyarlı olmamız lazım. Herkesin kendi dilinde özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünya istiyorum” diye konuştu.
Niyazi Koyuncu’nun şarkılarını konser boyunca hep bir ağızdan söyleyen Manisalılar, horonlar oynadı, tulum eşliğinde halaylar çekti. Otistik çocukların şarkılara eşlik etmeye çalışması ise izleyenlerden büyük alkış aldı. Konser sonunda Otistik Çocukların aileleri Niyazi Koyuncu’ya teşekkür ederek, bir de dernek flaması hediye etti. 
Kaynak: Manisa Yenigün Gazetesi
      22 Kasım 2013Çaldağı     

Yorumlar - Yorum Yaz