Taksim'de Çaldağı, Turgutlu'da Taksim direnişi pankartları

Taksim'de Çaldağı, Turgutlu'da Taksim direnişi pankartları
 TURÇEP ve GÖRÇEV TAKSİM'DE
Taksim'de Çaldağı direnişi pankartları
Taksim Gezi Parkı direnişi sürerken, bu direnişe destek vermek ve elele olmak amacıyla direnişin 10ncu gününden itibaren, birinde "Turgutlu Çaldağı-Taksim Gezi Parkı Elele" yazılı Çaldağı direnişi ve vahşi madenciliğe karşı mücadeleyi anlatan pankartlar da Taksim'de görülmeye başladı. Bir fotoğrafçının rastlantı sonucu çektiği yukarıdaki bu fotoğrafta da arka planda görülen Çaldağı pankartı bunu anlatıyor.

Fotoğrafın doğal güzelliği ve anlamı nedeniyle fotoğrafı çeken kişi hemen paylaşmak isteyince de sosyal medyada paylaşım sonucu bize kadar ulaştı. Yukarıdaki bu resim, fotoğrafı çeken kişinin şu notuyla birlikte sosyal medyada dolaşıyor: "Gezi Park'ta dolaşırken, meydan çıkışında bu kıza rastladım. Sakin bir şekilde oturuyordu. Başına ne geldiğini tahmin etmek zor değildi ama ona da doğrulatmak istedim. Polisin kasıtlı olarak yüzüne hedef aldığını söyledi. Dişleri kırık, çenesinde kırıklar var ama hala sakin. Kin ve öfke kusmuyor. Tedavisi sürüyormuş. Fotoğrafını çekebilir miyim dedim, insanlar ne olup bittiğini görsün. Hafif tebessümle utandı. Y
üzünden utanmadı, tipik bir kız utanmasıydı. O kadar kızdım ve üzüldüm ki elim ayağım titredi. Ancak bu kadarını çekebildim. Hülya ile tanışın, o hala çok güzel..."
Turgutlu'da Taksim'e destek pankartları
Yukarıdaki resim de 1 Haziran 2013 akşamı Turgutlu'da gerçekleşen ve "Diren Taksim, Turgutlu Yanında" başlıklarıyla basında yer alan Gezi Parkı direnişine destek etkinliğinden bir resim. 1 Haziran akşamı Turgutlu tarihi günlerinden birini yaşamıştı. Taksim Gezi Parkı Direnişine destek eylemi yaklaşık 5 bin kişinin katılım gösterdiği bir yürüyüşe de dönüştü. İşte bu resim de yürüyüş sırasında ve etkinlikten bir resim olarak bize ulaştı.
Diğer resimler için tıklayınız:   Diren Taksim, Turgutlu yanında    
     08 Haziran 2013Çaldağı    

Yorumlar - Yorum Yaz