Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi de TURÇEP’e katıldı

Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi de TURÇEP’e katıldı
"Manisa'nın sorunlarının çözümünde çevresel ve tarımsal duyarlılık önemli" diyen Oda Başkanı İbrahim Demran: “TURÇEP'e destek ve çalışmalarına katkı amacıyla platformda yer alacağız.”
Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi Başkanı İbrahim Demran
Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi de TURÇEP'in bileşenlerinden biri olarak platform içinde yer alma kararı verdi.. Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şube Başkanı İbrahim DEMRAN, Manisa'nın sorunlarının ifadesinde ve çözümünde çevresel ve tarımsal duyarlılığın önemli olduğunu belirterek, bir süredir bu alandaki çalışmalarını izlediği TURÇEP'e destek ve çalışmalarına bu alanda katkı sağlamak amacıyla temsil ettiği kurumun da platformda yer alacağını vurguladı.
"Manisa'nın tarımsal potansiyelini çok iyi biliyoruz"
“Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte Manisa’nın tarımsal potansiyelini çok iyi biliyoruz ve üretimde yaşanan sorunların çözümü için çalışıyoruz”  diyen Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi Başkanı İbrahim DEMRAN, konuyla ilgili açıklamasında, temsil ettiği kurumun bir başka tavrının da “çevreci tavır” olacağını ve bundan sonraki süreçte TURÇEP’in bileşenlerinden biri olarak çalışmalara destek ve katkı verme şeklinde olacağını belirterek, şöyle dedi:
Bitkiyi korumak insanı yaşatmaktır
“Biz Ziraat mühendislerini en iyi 'bitkiyi korumak insanı yaşatmaktır' sözü ifade eder. Eğer bu verimli topraklarda bizler yaşayacaksak ve bizlerden sonraki nesillerin de yaşamalarını sağlayacak, en değerli varlığımız olan çocuklarımıza ve torunlarımıza da yaşama şansı tanıyacaksak, öncelikle çevre bilincini oluşturmalıyız. Sizlerin bu gerçeği görmeniz ve mücadeleniz her türlü övgüye değer. Halkımız, geleceğimiz ve çevremiz için sizlerle birlikte hareket edecek olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Manisa’mızın sorunlarının ifadesinde ve çözüm arayışlarında biz de duyarlıyız. Çalışmalarınızı destekliyor, geç de olsa yanınızda yerimizi almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.”
Manisa Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu
16 Ocak 2013Çaldağı

Yorumlar - Yorum Yaz