TURÇEP'ten Özdağ'a basın yoluyla panel daveti

ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMALARINI KINAYAN TURÇEP, BASIN YOLUYLA DA KENDİSİNİ PANELE DAVET ETTİ
  
Turgutlu Çevre Platformu, düzenlediği panele AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve maden şirketini bu kez de basın yoluyla davet etti.
Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), 25 Kasım’daki panele katılması için AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’a basın yoluyla da çağrıda bulundu. AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın önceki gün Manisa basınına yaptığı açıklamaya karşılık olarak TURÇEP Yürütme Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Maden şirketini savunan ve madene karşı çıkanları da saldırgan bir üslupla eleştiren AKP Milletvekili Özdağ’a bu kez basın yoluyla da seslenerek bir kez daha panelimize davet ediyoruz. Sayın Özdağ’ın maden şirketinin sözcüsü veya avukatı gibi konuşmasını ise kınıyoruz. Manisa’nın 10 tane milletvekili içinde kendisinden başka bu tür ifadeler kullanan ve açıklamalar yapan bir tek örnek yok. Daha önceki bir açıklamasında ise bu madene kefil olduğunu söylemişti. Eğer kendisini maden şirketinin siyasi sözcüsü veya avukatı gibi görüyor ve maden şirketini savunmak istiyorsa, 25 Kasım’daki panele kendisini de bekliyoruz. Bu panelde kendisine de söz hakkı verilecek, dilediği gibi madeni savunabilir. “

Yaptığı Yürütme Kurulu toplantısında 25 Kasım’da düzenledikleri panele maden şirketi temsilcilerini de davet ettiklerini, şirket temsilcilerinin de panelde söz hakkının olacağı ve diledikleri kadar bilim adamını getirebileceklerini tekrarlayan TURÇEP, “Amacımız Çaldağı’ndaki madencilik projesi ve ülkemizdeki madencilik anlayışı ile ilgili bütün gerçeklerin halkın huzurunda karşılıklı olarak tartışılması ve gerçeklerin ortaya konulması” açıklamasında bulunarak şöyle dedi: “Bu nedenle Sayın Özdağ’ın şirketin sözcüsü veya avukatı gibi basına açıklamalar yapmasına gerek yok. Gelsin bu panelde halkın ve basının huzurunda ne diyecekse söylesin, nasıl savunacaksa savunsun. Bu vesileyle, hem maden şirketi temsilcilerini, hem de Sayın Selçuk Özdağ’a bir kez daha çağrıda bulunarak bu kez de basın yoluyla bir kez daha panelimize davet ediyoruz.”

  AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın açıklaması için tıklayınız: Manisa Denge Gazetesi
  Özdağ'ın daha önce yaptığı bir başka acıklaması: "Madenin kefili biziz, günahı bizim olsun"
 
Selçuk Özdağ'a yönelik tepkileri okumak için tıklayınız
  Kefilliğinizin kaynağını merak ediyoruz
  Bu anlayış tarzınız üzüntü vericidir
      21 Kasım 2012Çaldağı     

Yorumlar - Yorum Yaz