TURÇEP'ten hem teşekkür, hem uyarı

TURÇEP’ten hem teşekkür, hem uyarı
Kent Konseyinin çevresel konulardaki duyarlılığını kutlayarak teşekkür eden TURÇEP, alınan kararların titizlikle takipçisi olunmasını da istedi.

TURGUTLU Kent Konseyi'nin çevresel konulardaki duyarlılığını kutlayarak teşekkür eden TURÇEP, alınan kararların titizlikle takipçisi olunmasını da istedi.

Turgutlu’da çevresel konularla ilgili duyarlılığın geliştiğini ve halkın bilinçlenmeye başladığının gözlendiğini belirten TURÇEP, bu sevindirici gelişmenin bir yansımasının da Kent Konseyi’nin yapılan son toplantısında görüldüğünü vurguladı. Alınan kararlar nedeniyle Kent Konseyi’ne teşekkür ederek tebrik de eden TURÇEP, ayrıca bu kararları oybirliği ile onaylanan Şehir Meclisi’ni de kutlayarak, alınan kararların titizlikle takipçisi olunmasını da istedi.

TURÇEP tarafından konuyla ilgili basın ve kamuoyuna yapılan açıklama şöyle:
Turgutlu Kent Konseyi’nin yapılan son genel kurul toplantısında, özellikle çevresel konuların ilk sıralarda gündeme gelmesi sevindirici bir gelişme olmuştur. Turgutlu Kent Konseyi toplantısında, “plastik torbaların yasaklanarak yerine belediye tarafından halka bez torba ve file dağıtılması, baz istasyonlarının kent merkezi dışına çıkarılması” gibi kararlar yanı sıra, ayrıca “Çaldağı’nda yapılmak istenen madencilik faaliyetine karşı olunduğu ve Çaldağı hakkında TBMM’nde Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için çalışmalar yapılması” kararları da alınmıştır.
Bu durum da kentimizde çevresel konularla ilgili duyarlılığın geliştiğini göstermektedir. TURÇEP olarak yürütülen çevresel faaliyetlerin halkımız tarafından ilgiyle izlendiği, Turgutlu halkının çevre konusunda bilinçlendiği gözlenmektedir. Ayrıca Turgutlu Kent Konseyi’nin ve Şehir Meclisi’nin kurumsal olarak bu kararları almasını da TURÇEP olarak çok önemsiyor, bu kararları alan Turgutlu Kent Konseyi’ne tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyor, ayrıca Kent Konseyi’nin aldığı bu kararları oybirliği ile onaylayan Şehir Meclisini de kutluyoruz.
Ancak Kent Konseyi’nde alınan Çaldağı ile ilgili kararın Şehir Meclisi’nin gündemine “konunun ekonomik yönüyle değerlendirilmesi” şeklinde değiştirilerek getirilmesi ise hatalıdır. Çünkü Çaldağı konusu sadece ekonomik yönden değerlendirilmesi gereken bir konu değildir ve her yönden ele alınması gereken vahim bir konu olarak görülmelidir. Dolayısıyla alınan bu kararların hayati önemde olduğunu düşünüyor, bu nedenle titizlikle takipçisi olunması ve hayata geçirilmesinin de önemini vurgulayarak, TURÇEP olarak da her türlü kararın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
10  Ekim 2012       
 
                                                               TURÇEP
                                                             (Turgutlu Çevre Platformu)
 

Yorumlar - Yorum Yaz