Mesajlar


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

İsmail (01/12/2014 21:30)
Konu : Çal dağına geliyoruz.
Mesaj : Merhabalar, biz 2 veya 5 kişi 06/12/14 tarihinde turgutlu'ya gelip Turçep yetkilileri ile görüşüp Çal dağına gitmek istiyoruz. Bölgeyi hiç bilmediğimiz için Turçep'den bizimle ilgilenecek birileri olabilir mi?

Bölgeye İstanbul'dan geleceğiz. Keşif, röportaj, fotoğraf ve video çekimi, bunların çoğu yerel ve siyasi yayın organlarına ulaştırılması ve sivil toplum kuruluşlarının Çal dağı mücadelesi hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz.
serapp (20/11/2014 02:51)
Konu : cal dagi
Mesaj : Peki ne yapıyoruz?
"Direneceğiz ve mücadele edeceğiz, vahşi madenciliğe kesinlikle geçit vermeyeceğiz, ne pahasına olursa olsun topraklarımıza sahip çıkacak ve maden işletmesine izin vermeyeceğiz. Çaldağı"
Editör Notu
yunus emre (27/10/2014 18:10)
Konu : ağaç dikmek
Mesaj : merhaba TEMA VAKFI bu meilleri bir ben değil benim okulumdan ve sınıfımdan bir çok kisi atacak biz şardağı elbistana ağaç dikmek istiyoruz bize yardımcı olurmusunuz ben GAZİ MUSTAFA KEMAL ORTA OKULUNA gidiyorum sosyal dersinde doğal afetle konusunu işledik öğretmenimiz TEMA VAKFINA meil atın onlardan yardım alıp şardağına ağaç dikelim dedi bize yardımcı olurmusunuz sizde bana meil atın nolur bize ardım edin sevgilerle yunus emre
"Mesajınız TEMA Vakfı'na iletilmiştir. İlgi ve duyarlılığınıza teşekkür ederiz. Çaldağı"
Editör Notu
Deniz Şener (27/11/2013 16:00)
Konu : Fotoğraf isteği
Mesaj : Merhaba. kasım ayında yayına başlayan Yeşil Öfke Ekoloji ve yaşam gazetesinin ikinci sayısının hazırlıkları yapılıyor.
Bu sayıda mitingi, çevre kurultayını ve Çaldağını konu edeceğiz.
Gazertede kullanmak üzere mümkün olan çözünürlüğü yüksek resimlere ihtşiyacımız var. Göndermeniz mümkün olabilir mi?
Üstelik acilen

Selamlar
Denzi Şener Yıldırım;
0554 589 2868

www.facebook.com/y.ofke
www.yesilofke.com
TURDAKLI BİR ÜYE (26/07/2013 17:15)
Konu : ÇALDAĞI
Mesaj : ARKADAŞLAR ÖNCE BİLİNÇLENME YAKINDAN BAŞLAMALI 2 YIL ÖNCE ÜNVERSİTELİ ARKADAŞLARLA MADEN ALANINA GİTTİK HAREKET ANINDA YANIMIZDA ONLARCA KİİŞİ VARDI MADEN ALANINA VARDIĞIMIZDA İSE SADECE 4 KİŞİ KASABALI VARDI DAVAYA SAHİP ÇIKMAK BÖYLE OLMAMALI KÖYLÜLER VAHAMETİN FARKINDA DEĞİL ÖNCE ONLARA BİRŞŞEYLER ANLATILMALI ÖNÜMÜZDE SEÇİM VAR MİLLET VEKİLİ ADYLARI İLK ÖNCE ORAYA GÖTÜRÜLMELİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYLARININ HALLETMESİ GEREKEN İLK KONUNUN BU OLDUĞU ANLATILMALI AMA ÖNCE BU KONUNUN PARTİLER ÜSTÜ OLDUĞU ANLATILMALI BÜTÜN SİYASİ PARTİ YÖNETİCİLERİ BU KONUDA HEMFİ K İR OLMALIBU KONU NE TURGUTLU NE MANİSA İZMİRİN EGENİN SORUNU OLDUĞU ANLATILMALI BU GÖREVDE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DÜŞÜYOR SONUNA KADAR MÜCADELE ETMEMİZ GEREK SAYGILARILA.
h.macit zeytinoğlu (28/03/2013 17:17)
Konu : çaldağı-nikel ve yaşam hakkı
Mesaj : iznininzle bir alıntı yaparak olayı rakamlarla netleşmesine katkı yapmak isterim,şöyle ki:
ÇALDAĞI ALTINDA 40 MİLYON TON REZERV VAR
SAF HALDE PİYASA DEĞERİ 6 MİLYAR DOLAR
İNGİLİZ EUROPAN NİCKEL,2002 DE BOSPHORUS NİKEL'İ KURDU VE 2007 DE "SARDES NİKEL MADENCİLİK ADINI ALDI"ŞİRKETTE ESKİ İNGİLTERE BÜYÜK ELÇİSİ"david logan DA VAR,çevre bakanlığı 2009 daçaldağında 3 milyon metrekareyi "SARDES2e VERDİ,BU ŞİRKET BÖLGEDE Kİ 2 MİLYON KIZILÇAMI KESECEK,
2011 de SARDES'İ 40 MİLYON DOLARA "VTG" ADLI ŞİRKETE SATTI,BU KURULUŞ GÜNEY AFRİKA DA KÖMÜR ÜRETİYORve 2014 de çaldağında "sülfür tesisi kurup"NİKEL "ÇIKARTMAK İSTİYOR,SÜLFÜR SİSTEMİ İSE AFRİKA TİPİ "vahşi madencilik'e dayalı"15 yıl boyunca açık ortamda ki havuza hergün 3 bin tok "SÜLFÜR ASİT DÖKÜLECEK",benzer sistem sadece avustralya da "bir çölün ortasında yugulanıyor"
kurulacak sülfür sistemi "ÇALDAĞINI VE TÜM GEDİZ OVASINI MAHVEDECEK"
ASİT YAĞMURU İLE,ÜZÜM BAĞLARI,YERALTI SULARI İLE BÖLGE ZEHİRLENECEK,
EGENİN KALBİ GEDİZ DE YILLIK 2.3 MİLYAR TL.TARIM ÜRÜNÜ YOKOLACA
"Duyarlılığınıza çok teşekkürler Sayın Zeytinlioğlu. Sizlerin de varlığı ve katkıları sayesinde bu cennet toprakların sülfürik asitten geçirilmesine ve çöle çevrilmesine izin vermeyeceğiz. Sevgi ile kalınız.."
Editör Notu
bedriye aras (26/02/2013 21:54)
Konu : çaldağ
Mesaj : VTG yöneticilerine seslenmek istiyorum toprak okadar sülfirik asitle yıkanacak ve sonra tekrar kazanılacak mümkün mü?Acaba kendileri buna inaniyor mu? Afrikada maden sahalarına ki çaldağdaki durumla aynı değil toprak döktürüp mısır üretmişler ağaç ekseler olurmu sormak lazım mısırın kökü 15cm derine gider ağacınkiise çok daha fazla çaldağında yapılan hakikaten beni çok düşündürüyor
M.Ali Kavukluoglu (17/01/2013 14:08)
Konu : Hürriyet Haberi
Mesaj : http://www.hurriyet.com.tr/pazar/16060707.asp

bahsettiğim hürriyet gazetesindeki haberi koyuyorum, orta sayfada 16 sütuna manşet çıkmıştı haber orijinal gazete baskısında. Durum gerçekten vahim.
"İlginiz ve duyarlılığınız için çok teşekkürler Sayın Kavukluoğlu. Hürriyet Gazetesinin söz konusu haberi sitemizde de mevcut. Ama bir kez daha siz paylaşarak gündeme taşıdığınız için ayrıca teşekkür ederiz. Yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Çaldağı Türkiye''dir. Sizler var oldukça bu onurlu mücadelemiz sonucu Gediz vadisinin çöl olmasına izin vermeyeceğiz."
Editör Notu
M.Ali Kavukluoglu (17/01/2013 13:59)
Konu : Nikel
Mesaj : Sahipsiz olan bir vatanın batması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.
Mehmet Akif Ersoy

Bu mücadeleyi vererek topragına sahip çıkan çaldağlılar hepinize selam olsun.
Biliniz ki yalnız degilsiniz. Yılmayın...
M.Ali Kavukluoglu (16/01/2013 20:31)
Konu : Çaldağ Nikel
Mesaj : Basından ögrendiğim kadarıyla nikel madenini işletmeye açmayı basaramayan ingiliz devletine ait şirket vtg isimli yerli bir şirkete devretmiş. Bir yabancı milyarlarca dolarlık getirisi olacak bir maden ruhsatını 40 milyon dolara satmaz. Afrikada bakır cıkarak isvicreli glencore şirketi oradaki bir ülkeden 40 milyar dolarlık bakır götürüyor ve bunları düşük fiattan fatura ederek vergi de vermiyor. yakınlarda ntv de yayınlandı bu belgesel. Burada olacak olan da aynısıdır. Hürriyet gazetesinde 16 sütuna manset vardı bir zaman, çaldagda kullanılacak sülfirik asit miktarı 18 milyon ton o da buradan çine tanker zinciri demek. buradan en ufak sızıntıda turgutlu ovasını izmire kadar kasıp kavurur bu asit. Hürriyetin haberini google dan bulabilirsiniz. Maden işletmeye acılabilirse tekrar ingilize devredilecegini düşünüyorum, o da bize asla bir gelir bırakmaz bizim sırtımızdan cebini doldurur.
ahmet Aktaş (15/01/2013 16:19)
Konu : radyonun adres degişikliği
Mesaj : selam radyomuzun yeni adresi www.simalruzgari.com lütfen çevreci radyolar bölümündeki adresiizi, yenisi ile değiştirmisiniz tskler
"Radyonun yeni adresi olarak gerekli değişiklik yapılmıştır. İlginize ve Çaldağı konusundaki çevreci desteğinize bir kez daha bu vesile ile teşekkürler"
Editör Notu
Feridun Bayram (03/07/2012 23:35)
Konu : Çevre savaşı (Devam)
Mesaj : Çevre konusunda halkımızın biliçlenmeye gereksinimi vardır. İşgalciler küçük çerezler dağıtarak örgütlenme çabasını kırmaktalar, yetkililer de şimdilik yıkımın büyüklüğünü görememektedir. Yoksa "Vatan Hainliği "ile suçlamamız gerekir. En kısa zamanda kurtuluş savaşını başlatan kongreler gibi ses getirecek bir eylemle Ege Halkı kendini göstermelidir. Turgutlu öncülerinin bu ulusal cepheyi açabileceklerine yürekten inanarak başarılar diliyorum...
(Yaşlı bir gönüllü)
Feridun Bayram (03/07/2012 23:22)
Konu : Ege Bölgesinde Çevre Yıkımı
Mesaj : Ege Bölgesi''nin çok büyük bir bölümü işgalden daha büyük bir tehdit altındadır. Üzülerek belirtmek gerekir ki, devlet organları böylesi bir tehdit karşısında çevre işgalcilerinden yana tavır koymaktadır.Turgutlu çevrecileri bu konuda alkışlanacak çalışma içindedir. Gördes''in küçük bir kesimi de Turgutlu''yu izlemeğe çalışmaktadır.Şaphane''de açılmak istenen Sülfirik Asit Fabrikasına karşı da bir yargı aşaması vardır.Bu işgal sevdası adeta Kurtuluş Savaşı yeniklerinin yerli işbirlikçiler desteğinde karşı savaşı niteliğine dönmek üzeredir. Kazdağlarında,İzmir çevresinde,Manisa''nın tümünde,Uşakta, Kütahya''da cepheler açılmıştır. Ulusal direnişle karşılaşmadan savaş büyümektedir. Turgutlu önderliğinde zaman yitirmeden bir Ulusal Direniş (Kuvayi Milliye) cephesi derhal açılmalıdır. Etkili bir çevre Kurultayı toplayarak karşı cephe açılmalıdır.Şu anda dar bir çevre tehlikenin bilincindedir. Yenilirsek, toparlanma olnağı da kalmaz. Bu savaşın silahları çok güçlüdür ve yerli işbirlikçiler de güçlüdür. (Sürecek)
ahmet aktaş (20/12/2011 02:02)
Konu : bu mücadeleyi daha güçlü kılmak adina kurulmuş radyomuzu ziyaretlerinizi bekliyoruz
Mesaj : www.radyosimalruzgari.com
twitter:rsimalruzgari
"Sayın öğretmenimiz Ahmet Aktaş''a Gediz için yazdığı bu güzel şiir için çok teşekkür ediyor, Radyo Şimal Rüzgarı''na da iyi yayınlar ve başarılar diliyoruz"
Editör Notu
ahmet aktaş (20/12/2011 02:00)
Konu : yeşil cennet gediz vadisi
Mesaj : KASABA MAHZUN, GEDİZ ATIK GÖLÜ
Yaz gelince ter kokar tarlalar
Yalanarak koşar kumda çocuklar
Boz bulanık suyunda oynar balıklar
Sen Ege’nin yıldızı GEDİZ

Şeftalin var mis kokulu
Üzümün, eriğin can dokulu
Yiğitliğin, mertliğin okulu
Sen Ege’nin Efesi GEDİZ

Bakırçay, Menderes, Gölmarmara
Karındaşın kardaşın amma
Senin yerin bende bir başka
Sen Ege’nin mercanı GEDİZ


Anadolu’nun bereket yüklü suyu
Salınarak akar, muhlistir huyu
Kaynağı Murat Dağı, servidir boyu
Sen Ege’nin fidanı GEDİZ

Bir yanda Çaldağı bel verir sana
Bir yanda Bozdağı bal verir sana
Eskiden içerdim suyunu kana kana
Sen Ege’nin incisi GEDİZ

Derya ailesinin medar-iftiharı
Ne yaz durur ne kış ne de baharı
Kalmadı takatin gönlümün hünkarı
Sen Ege’nin feryadı GEDİZ

ŞİMDİ KASABA MAHZUN, GEDİZ ATIK GÖLÜ KALMADI SAYGI, SEVGİ, BİTTİ HOŞGÖRÜ GEDİZ; KALK! SİLKİN! HAYKIR VE YÜRÜ! KASABA ÖZÜNE, SEN ASLINA DÖN GEDİZ…

AHMET AKTAŞ

(12/11/2010 03:49)
Konu : 15TL
Mesaj : TEMAnın onu yapacak gücü yok ama keşke olsaydı da paramızla topladığmız insanlarımıza bir zamanlar kanımızla yıkadığmız toprakları nasıl asitle yıkayacaklar anlatabilseydik o zaman o halk size o zararsız!! asit kuyularını nasıl içriyo görürdünüz.. Ama meraklanmayın bu halk her zman olduğu gibi aşına zehir doğrayanlardan hesap sorar hiç kaygınız olmasın.. para için TEMA gibi ülkemizin en güzel vakfını da kötülediniz ya helal olsun size!! haram olsun bu topraklardan yediğiniz ekmeğe, aşa, suya... ha bi de zararsız diye yutturmaya çalışıyorsunuz ya al size kendi bakanızdan itiraf http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=446620703079&comments istersen kendi belediye başkanın da itirafı var..
ahmet aktaş (09/11/2010 19:53)
Konu : şimal rüzgari çaldagi türkiyedir
Mesaj : slm sayin site yönecileri ben ahmet aktaş manisa turgutlu çampinar köyü dogumlu ögretmenim
çal dagi ile ilğili çalişmalarin en başindan beri birli,kte hareket ettiğimiz dostlar bilir ve tanirlar .. görüyorum ki çok güzel gelişmeler var bunun yani sira herkes bir ve beraber hareket demiyoruz sanirim şu ana kadar ulaştiğim 20 ye yayin site veya benzer çalişmalar var
bunların bir sitede toplanmasi gerekir diye düşünüyorum ortak platform gibi bu yönde çalişma yapabilecek dostlar varsa ve bize düşen maddi manevi ne varsa destekeriz. tşkler
ve benim bu konu ile bir sitem bir facebook olmak üzere iki çaişmam var
www.radyosimalruzgari.com şimal rüzgari çaldagi türkiyedir simal_cemkerkuk@hotmail.com mail adresi ve buna bagli bir face book var. ilğinize ayrıca radyoda djlıkte verecegim ilğilenenlere
Çaldağı (08/11/2010 08:28)
Konu : 15 TL iddiasına cevap
Mesaj : Öncelikle şunun bilinmesi gerekir: Bizler kimin arabasına kimlerin bindiği ile ilgilenmiyoruz. Bizler Gediz vadisinin büyük bir çevre felaketinden kurtarılması konusu ile ilgileniyoruz. Her ne kadar bu yazılan mesaj, ziyaretçilerimizden birinin yazdıklarına cevap için yazılan bir mesaj da olsa, bir konuyu özellikle açıklama ihtiyacı duyduk. Bu konu da şudur: Bilgilendirme toplantıları için İstanbul'dan, hatta ta Kıbrıs'tan gelen profesörler bile bu iş için tek kuruş para almadan, hatta kendi ceplerinden para harcayarak, kendilerinden fedakarlık yaparak, yalnızca bir büyük çevre felaketinin önlenmesinde kendilerinin de bir katkısı olabilmesi gibi bir davranış içindeyken, bu toplantıları izlemeye gelenlere para verildiği veya para ile adam toplandığı iddiaları son derece çirkin ve kötü niyetli bir iftiradır. Böyle bir şey de asla olmamıştır. Bu toplantıları izleyenler tamamen olaya duyarlı kimseler ve ne kimseye bu toplantıları izlemesi için para vaadinde bulunulmuştur, ne de para talep edenler olmuştur. Eğer ortalarda bu bilgilendirme toplantıları hakkında bu tür dedikodular üretiliyorsa, bu kötü niyetli dedikodunun kaynağı maden şirketidir veya bu dedikodular maden yanlılarının bu bilgilendirme toplantılarını karalama çabası ile ilgilidir. Ama yine de elinizde olduğunu iddia ettiğiniz bu videoları görmek ve izlemek isteriz doğrusu. Eğer içimizde bu tür insanlar varsa, hiç olmazsa bu tür insanları aramızdan ayıklamamıza yardımcı olur.

Çaldağı
fırat (04/11/2010 12:06)
Konu : 15 Tl
Mesaj : Burada yorum yazanarkadaşlar gazeteciler madenin arabasıyla geziyor diyor.biraz liberal olun arkadaşlar hepmiz bu şehirde yaşıyoruz ve herkes herkesi gayet iyi tanıyor bu yüzen ister madenin arabasıyla ister temanın arabasıyla geze bunda sıkıntı yok fakat asıl sıkıntı olan şı SİZLER PROGRAM BAŞI 15 TL'ye KATILMADINIZMITEMA TOPLANTILARINI İNKAREDERSENİZ VİDEOLARINI YOLLARIM İZLERSİNİZ İÇİNİZDEKİ ARKADAŞLARINIZIN DOST MECLİSLERİNDEKİ KONUŞMALARI..SAYGILAR.
altan (27/10/2010 11:55)
Konu : gazeteci mi madenci mi?
Mesaj : arkadaşlar geçen gün baktım turgutlu'da bir muhabir herkesin tanıdığı hemde Ajans muhabiri aynı zamanda baktım madenin arabası ile geziyor. madenciler ile birlikte takılıyor. bu adamlara dikkat etmek lazım. zaten heryerde döylüyor maden iyi diye gerekirse bu adamı protesto edelim A. Ajansına şikayet edelim aklı başına gelsin
 1