5 Haziran "Çevreci mücadele günü"dür

5 HAZİRAN "ÇEVRECİ MÜCADELE GÜNÜ"

Kendilerini kamuoyuna ancak 6 ay sonra "NEVRUZ" günü açıklayan Çaldağı'ndaki maden şirketi, Gediz Vadisi Cinayeti için ilk kurşunu sıkacağı orman katliamına başlangıç tarihi olarak da "5 Haziran Dünya Çevre Günü"nü seçti. Yeni madencilik yasası ile çevre katliamlarının odağı haline getirilen Türkiye'de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü, Turgutlu için bu nedenle artık "mücadele günü" anlamı taşıyor.

Eşme'den Çeşme'ye kadar geniş bir alanda Gediz vadisinde ciddi bir çevre felaketine neden olacak bir madencilik projesi için düğmeye basılması anlamına gelen bu orman katliamının karşısında duracağız. Gediz vadisinin yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, dünyanın en cennet vadisi Gediz vadisi için gözlerimizin önünde cinayet işlenmesine göz yummayacağız.

Bu nedenle daha kararlı bir mücadele için kan değişimi yaparak kendini geliştiren TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu) 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü Turgutlu için "çevreci mücadele günü" ilan etti.

Gediz vadisi cinayetini engeleyebilmek için TURÇEP tarafından düzenlenen halka açık basın toplantısına tüm çevreciler, yaşam savunucuları ve doğa dostları davetlidir.

5 Haziran'da katılabilecek olan tüm çevreci, yaşam savunucusu ve doğa dostlarını Gediz vadisi cinayetine karşı daha gür bir ses yükseltebilmek için bekliyoruz.

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ, ÇALDAĞI İÇİN MÜCADELE GÜNÜDÜR!
ÇALDAĞI TÜRKİYE'DİR!

-----------------------------------------------------------------------
Saat: 18.00
Tarih: 5 Haziran 2012
Yer: Turgutlu Öğretmenler Parkı (Eski Belediye Binası yanı)
Turgutlu/Manisa

29 Mayıs 2012Çaldağı     

Yorumlar - Yorum Yaz