76 yaşında bir Çaldağ direnişçisi
76 yaşındaki Muammer Arabulan, İngiliz firması tarafından maden çıkartma faaliyetleri kapsamında ağaçların kesilmemesi için Çaldağı'na çıkarak tek başına çadır kurup eylem yaptı.
 

Turgutlu ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki emekli astsubay Muammer Arabulan, İngiliz firması tarafından maden çıkartma faaliyetleri kapsamında ağaçların kesilmemesi için eylem yaptı.

Turgutlu Çaldağı'nda İngiliz firması Sardes Nikel Şirketi tarafından nikel madeni çıkartma ve zenginleştirme faaliyetleri kapsamında yüzbinlerce çam ağacının kesilecek olmasını eleştiren 76 yaşındaki emekli astsubay Muammer Arabulan, ağaçların kesileceği yere çadır kurdu.

Tansiyon ve şeker hastası olmasına karşın tüm doğa zorluklarına rağmen bir haftadır eylemini sürdüren Arabulan, işletme nedeniyle doğanın zarar göreceğini ve yeşilin elden gideceğini söyledi. Verimli Gediz Havzası ve Turgutlu Ovası’nın yok olmaması için çalıştığını belirten Muammer Arabulan, "Bize bırakılan vatan parçasını korumak bizim vazifemiz. Emanete ihanet etmeyiz" dedi. İlçenin belediye başkanı ve kaymakamını da yanına beklediğini ifade eden Arabulan, şöyle konuştu: "Gücüm yettiği kadar bu eylemi sürdüreceğim. Çocuklarıma ilaçlarımı yanıma getirmelerini söyledim. Ağaçlar kesilmesin diye nöbet tutacağım."
9 Haziran 2009    
  Haber için tıklayınız: Kent Haber 
76 yaşındaki Muammer Arabulan çadır kurduğu yerde ziyaretçileri ile birlikte
 

0 Yorum - Yorum Yaz